Kontaktpersoner på WBP Trading AB

fredrik

Fredrik Rönnerberg
VD, Marknad & Inköp
040 66 900 20
fredrik@wbptrading.se

barbro

Barbro Hardenby Öhrwall
Säljare
Västa Skåne, Halland, Västergötland
040 66 900 24
barbro@wbptrading.se

marie

Marie Nilsson
Innesäljare / Marknadsföring / IT
040 66 900 22
marie@wbptrading.se

anette

Annette Cronsell
Ekonomi / Kundservice
040 13 00 60
annette@wbptrading.se

gunilla

Gunilla Waltner
Kundservice / Administration
040 13 00 60
gunilla@wbptrading.se

micke

Michael Bergh
Kundservice / Lager
lager@wbptrading.se

jonas

Sebastian Lindberg
Kundservice / Lager
lager@wbptrading.se

christer

Christer Rönnerberg
Styrelseordförande
040 66 900 21
christer@wbptrading.se

Adress

WBP Trading AB
Axel Danielssons väg 269
215 82 MALMÖ

Vägbeskrivning
Karta

Tel
040-13 00 60

Fax
040-13 95 60

E-mail
wbp@wbptrading.se

Öppettider
Kontor: M-F 07.30-16.30
Lager: M-F 07.00-14.30
Lunchstängt 12.00-12.30

Nyheter hos WBP Trading

2018-05-07 Megawood®

Megawood® barfotatrall tillverkas exklusivt i Tyskland.
Deras produkter är globalt unika och består av upp till 75% naturfibrer från skogsplanering och sågverksindustrin och härrör från hållbart förvaltade trävaror. De förädlar dem med 25% polymerer och tillsatser.
Läs mer

Vi söker fältsäljare

WBP söker fältsäljare för Blekinge, Småland och Östergötland och vi ser gärna att du är bosatt i detta område.

Tag chansen att vara med i branschen mest spännande företag och dess utveckling.

Är du den person vi söker och vill bli vår nya kollega?

Klicka gärna på nedan länk för att läsa mer om tjänsten

Ny lager- och prislista februari 2018

Nu finns vår nya lager- och prislista för februari ute med nya spännande produkter.

Lagerlistan kan du ladda ner på nedanstående länk och prislista får du skickad genom att kontakta din säljare eller innesälj.

FAQ

WBP levererar endast till företag som innehar F-skattebevis.